top of page
cover_igal_about_1.jpg

שיטות אבחון

אבחון בשיטת האירידיולוגיה

אירידילוגיה הינו כלי אבחוני המשמש את המרפאים והמטפלים ברפואה טבעית, סינית, או רפואה אינטגרטיבית. זוהי מערכת אבחונית המאפשרת להבין את התבנית הבריאותית של האדם, גם מהבחינה הפיזית וגם מהבחינה הנפשית, דרך התבוננות בקשתית העין.
 

המחקרים שהביאו להבנה שהקשתית בפרט, והעין בכלל הינם חלון או פתח אל תוך הגוף והנפש. מחקרים אלו החלו לפני  כ-6000 שנה, בסין העתיקה, במצריים העתיקה וע"י הרופא הדגול היפוקראטס ביון העתיקה. האירידולוגיה המודרנית התפתחה באירופה ובאמריקה הצפונית בסוף במאה ה-19 וכללו מחקרים אשר הביאו להבנה כי קיים קשר בין אזורים מסוימים בקשתית לאיברים בגוף. כך שדרך התבוננות והבנה של סימנים והצבעים השונים בקשתית ניתן להסיק לגבי המצב הבריאותי וכן ניתן להבין את היכולת השיקומית של הגוף.
 

האירידולוגיה המודרנית הינה כלי אבחוני מדהים, אך לא רק זה. זהו כלי בידי האירידולוג להדריך את המטופלים לבריאות טובה יותר ולאיכות ואריכות חיים.

אבחון בשיטת וודה פולס

בוודה פולס משולבים ביחד הישגים של המדע המודרני והידע של הרפואה המסורתית. החיבור הזה הפך לכלי ניתוח של המצב התפקודי וליצור ההמלצות האישיות לשיקום. ליבה של המערכת הוא מכשיר המנטר את השתנות קצב הלב. שיטת הניתוח המיושמת במכשיר היא המומלצת ע"י איגוד ארופי לקרדיולוגיה וגם ע"י אירגון צפון אמריקאי לאלקטרופיזיולוגיה.

cube_igal_pulse.jpg
אירידיולוגיה
פולס

אבחון לשון סיני

אבחנת לשון היא אחת משיטות האבחון של הרפואה סינית מזה אלפי שנים. על פי עקרונות הרפואה סינית, ניתוח מראה הלשון של כל אדם ואדם יכול לספק מידע והבנה עמוקה יותר לגבי מצב בריאותו.

 

לפי הרפואה הסינית, כל אזור בלשון מעיד על מצבו הבריאותי מבחינה אנרגטית של אחד מאיברינו הפנימיים: כבד, ריאות, טחול, לב וכליות. הרפואה הסינית מבוססת על תאוריה לפיה כל האיברים בגוף תומכים האחד בשני בהדדיות, וזאת במטרה לייצר מצב אנרגטי מאוזן ותקין.
 

אבחנת הלשון לא באה לשמש כתחליף לאבחון או לטיפול הרפואי המסורתי. מדובר בטכניקת אבחון נוספת. המטפל בוחן כמה היבטים באזורים שונים בלשון: חיפוי הלשון, צורתה וצבעה.
 

אבחנת הלשון לא תארך יותר מ-15 שניות לרוב. במידה והמטופל מוציא את הלשון שלו למשך פרק זמן ארוך יותר מכך, עלולים להיווצר שינויים זמניים במבנה הלשון או בצבעה.


קיימים מצבים רפואיים שלא ניתן לראותם בלשון או לאבחנם על פיה. הטיפול ברפואה סינית אינו מתבסס אך ורק על אבחנת הלשון. אבחנת הלשון היא רק אחד מכלי האבחון של הרפואה הסינית.


לאחר שהסתיימה מלאכת אבחון הלשון, ולאחר שהושלמו שאר החלקים הקשורים באבחון המטופל, יוכל המטפל ברפואה סינית להמליץ על טכניקת טיפול מתאימה. הטכניקות הן דיקור סיני, צמחי מרפא, שינויי תזונה ואורח חיים.

ivchun_tang.jpg
לשון

אבחון דופק סיני

אבחון זה מעניק מידע נוסף למטפל על גוף המטופל ואיבריו השונים שבאמצעותו ניתן לאבחן את 12 האברים הראשיים בגוף באמצעות 12 העמדות השונות של הדופק ולהבין את מצב הצ'י (כוח החיות) והדם בגוף כולו ובכל איבר ואיבר בפרט. באבחנת דופק מתייחסים ל-4 פרמטרים עיקריים שהם מהירות, עומק, עוצמה והאיכות של הדופק ולאחר מכן ניתן יהיה להבחין במצבים שונים אודות השורש לסיבת החולי.


יש דברים שונים המשפיעים על הדופק. למשל, יש הבדלים בדופק בין גברים לנשים, במבנה הגוף, בגיל וגם עונות השנה ומזג האוויר משפיעים על הדופק למשל בקיץ כלי הדם מתרחבים והדופק "יוצא החוצה" ומהיר יותר ומורגש בצורה שטחית על גבי העור ובחורף כלי הדם מכווצים והדופק "נכנס פנימה" כדי למנוע בריחת חום ויהיה איטי יותר ומעט נוקשה.

 

יש דברים נוספים שיכולים להשפיע על הדופק כמו תזונה לא טובה ואיכותית, משקאות ממריצים כמו קפאין, תרופות וגם רגשות לא מאוזנים ישפיעו גם כן על מדדי הדופק.

traditional-chinese-3666183_1920.jpg
דופק

בדיקות מעבדה מתקדמות

בדיקות מעבדה היו מאז ומתמיד הבסיס לרפואה מודרנית והבסיס לאבחון – דיאגנוזה נכונה ומדויקת והיא הבסיס היציב ליצירת תוכנית טיפול מדויקת.


כיום, מעבר לבדיקות הסנטדרטיות המציעות קופות החולים, מצויות בדיקות מעבדה מתקדמות ביותר.

מדובר בבדיקות מעבדה ייחודיות ומקיפות המבוססות על דגימות של רוק, שיער, שתן, צואה, דם יבש ועוד.

הבדיקות נשלחות למעבדות בחו"ל בצורה יעילה ומהירה והתוצאות מתקבלות תוך מספר ימים.

 

הנתונים שמתקבלים מתוצאות הבדיקות מסייעים להערכת תפקודים ביוכימיים, מטאבולים והורמונליים ולבדיקת היחסים בין רכיבים שונים בגוף, לשם קבלת תמונה כללית על מצבו הבריאותי של האדם, לרבות חוסר איזון בתפקוד מערכות גופו או סטייה ראשונית מקו הבריאות.


הבדיקות כוללות: בדיקה מקיפה של מערכת העיכול, בדיקות רגישויות למזון, בדיקות הורמונליות מקיפות, בדיקה מקיפה לבלוטת התריס, בדיקת בלוטת האדרנל, בדיקות מטבליות אבחון יעילות חילוף חומרים ועוד.
 

עם תוצאות הבדיקה יחד עם דרכי אבחון נוספים ניתן ליצור תוכנית טיפול מקיפה ומדויקת.

מעבדה

אבחון בשיחה אישית

המפגש והשיחה הן הבסיס לטיפול הנכון.

 

בכל אחת מאסכולות הרפואה הטבעיות המרכזיות, העתיקות כמו הרפואה הסינית או הרפואה ההודית המסורתית (איורוודה) והפרואה הטבעית המודרנית – נטורפתיה, שיחת האבחון הראשונית היא השורש לכל תהליך הטיפול.

שיחת אבחון מדויקת ומעמיקה יחד עם מגוון דרכי אבחון נוספות (אירידיאולגיה, אבחון לשון, אבחון דופק ועוד) משלימים את "הפאזל" שהוא האדם ואת מרכיבי בריאותו הגופנית הנפשית, את "האישיות הבריאותית" שלו המיוחדת לו.

 

זו מלאכת מחשבת עדינה לזהות את הפרטים הנכונים מבין שלל חוויות החיים של האדם, שלל הנתונים המוצגים, לשזור אותם בעדינות ודייקנות לכדי שלם.

 

מלאכה זו ניתן ללמוד רק דרך ניסיון קליני רב שנים ואחרי פגישות רבות עם אנשים שונים ובעיות רפואיות שונות.

 

בימינו, כאשר כולנו מחוברים לידע רב דרך הרשת, אלו הנפגשים עמי במרפאה באים כבר מצוידים בנתונים רבים, באבחנות שקבלו מהרפואה המודרנית יחד עם ידיעות שליקטו אחרי חיפוש ברשת. במקרים רבים ידע זה מהווה בסיס לשית האבחון ופעמים רבות הוא מוטעה וגדוש בלבול.

 

משימתי היא להקשיב לאדם, למהלך חייו, למידע שהגוף נותן יחד עם המידע יקר הערך אשר אני מקבל מבדיקות מעבדה שונות, מבדיקות אבחון נוספות, לברור את המדויק ביותר ולנסות לצייר מהלך חיים, מהלך מחלה – בריאות.

כל הנתונים הללו מתחברים לכדי תכונית טיפול והחלמה, תוכנית ליווי מותאמת אישית, יחד עם כלל כלי טיפול ואף הפניות לאנשי מקצוע נוספים המשלימים את דרך ההחלמה לבריאות מלאה.

cube_igal_talk.jpg
שיחה

אבחון תהודה מגנטית

אבחון תהודה מגנטית נעשה על ידי מכשור מתקדם הקולט את השדה המגנטי של גוף האדם. האבחון מהיר, פשוט ואינו פולשני.

 

אבחון זה הינו כלי נוסף ביד המטפל המאפשר לו לקבל תמונה מקיפה ומדויקת עוד יותר.

ivchun_magnet.jpg
תהודה
back-to-top.png
bottom of page